Αυτό ο τηλεοπτικό πρόγραμμα των κρατικών καναλιών (ΕΡΤ-1, ΕΡΤ-2, ΕΡΤ-3) τις ημέρες των Ολυμπιακών Αγώνων.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι ώρες είναι Ελλάδας και η διαφορά ώρας της Αθήνας με το Ρίο ντε Τζανέιρο είναι +6 ώρες.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑΔΟΣΕΩΝ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΤ

ΠΕΜΠΤΗ, 4/8/2016

19:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Ιράκ – Δανία» – (Απευθείας μετάδοση)

21:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Ονδούρα – Αλγερία» – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-1): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Βραζιλία – Νότιος Αφρική» – (Απευθείας μετάδοση)

23:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Μεξικό – Γερμανία» – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-1): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Πορτογαλία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)

01:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Σουηδία – Κολομβία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:00 (ΕΡΤ-1): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Φίτζι – Νότιος Κορέα» – (Απευθείας μετάδοση)

02:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Νιγηρία – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 5/8/2016

22:20 (ΕΡΤ-1): Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΡΙΟ ΝΤΕ ΤΖΑΝΕΪΡΟ – (Εκπομπή)
00:45 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑ – ΟΙ ΡΙΖΕΣ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ – (Εκπομπή)
01:55 (ΕΡΤ-1, ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Απευθείας μετάδοση)
03:30 (ΕΡΤ-1, ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Απευθείας μετάδοση)

ΣΑΒΒΑΤΟ, 6/8/2016

11:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

13:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

14:25 (ΕΡΤ-3): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Σερβία – Ουγγαρία» – (Απευθείας μετάδοση)
16:25 (ΕΡΤ-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Ελλάδα – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚOΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)

19:15 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – Προκριματικά Highlights – (Απευθείας μετάδοση)

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Αυστραλία – Γαλλία» (Απευθείας μετάδοση)
20:25 (ΕΡΤ-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)
21:30 (ΕΡΤ-1): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-3): ΤΖΟΥΝΤΟ – 48kgr (Γ) & 60 kgr (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

23:10 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) – Highlights – (Απευθείας μετάδοση)

00:10 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ
00:25 (EΡT-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)

00:30 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ – Highlights – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Κίνα – ΗΠΑ» (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-1):  ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) και (Γ) Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Βραζιλία – Αυστραλία» – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1):  ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Βενεζουέλα – Σερβία» – (Απευθείας μετάδοση)

05:10 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – Highlights – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΚΥΡΙΑΚΗ, 7/8/2016

06:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Σερβία – Ουγγαρία) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Κίνα – ΗΠΑ» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:35: (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Ελλάδα – Ιαπωνία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:45 (ΕΡΤ-2):  ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Βενεζουέλα – Σερβία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:30 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί  – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:30 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

14:30 (ΕΡΤ-3): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
15:40 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
14:25-20:15 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
16:55 – 18:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Αεροβόλο Πιστόλι (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

18:30 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:15 (ΕΡΤ-2):  ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) – 2ος ΓΥΡΟΣ – (Απευθείας μετάδοση)

19:50 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Βραζιλία – Λιθουανία» – (Απευθείας μετάδοση)

20:25 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
21:30 (ΕΡΤ-1): ΤΖΟΥΝΤΟ – Τελικοί 52 kg (Γ) 66 kg (A) – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α): «Σουηδία – Γερμανία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

22:05 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
23:30 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-1): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 3μ Συγχρονισμένες Ανδρών – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2) – ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – 2ος-3ος Γύρος (Α & Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

01:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Σουηδία – Νιγηρία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Ισπανία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:15 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – 2ος Γύρος (Α) – (Απευθείας μετάδοση)
02:25 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

02:50 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ρωσία – Κούβα» – (Απευθείας μετάδοση)

02:50 (ΕΡΤ-1): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ – «Νιγηρία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)

04:35 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Αργεντινή – Ιράν» – (Απευθείας μετάδοση)
06:10 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016- ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΔΕΥΤΕΡΑ, 8/8/2016

06:30 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Βραζιλία – Μεξικό» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:15 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Αργεντινή – Αλγερία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Βραζιλία – Ιράκ» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Τελικοί – – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:25-20:15 (ΕΡΤ-2):  LIVE ZAPPING
14:25 (ΕΡΤ-2):  ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικοί – (Απευθείας μετάδοση)
14:55 (ΕΡΤ-2):  ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Σερβία – Ελλάδα» – (Απευθείας μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Σπάθη γυναικών – Προκριματικά «φάση-16» – (Απευθείας μετάδοση)
15:55 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY

16:20 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ιταλία – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)
18:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – 10μ. Air Riffle Men Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

18:00 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – «ΗΠΑ – Ισπανία» – (Απευθείας μετάδοση)
18:40 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Σπάθη γυναικών – Προημιτελικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)

19:50 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ (Α) – Γ΄γύρος – (Απευθείας μετάδοση)
20:00 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Σπάθη γυναικών – φάση 16 & Προημιτελικά – (Απευθείας μετάδοση)
20:15 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Σερβία – Αυστραλία» – (Απευθείας μετάδοση)

21:00 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

21:25 (ΕΡΤ-3): TZOYNTO: 57 kg (Γ) & 73 kg (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Σπάθη γυναικών – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Τελικός Ομαδικού Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)

00:13 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ
00:30 (ΕΡΤ-2):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016- ΠΕΡΙΛΗΨΗ

00:35 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «ΗΠΑ-Βενεζουέλα» – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – 10μ. Air Riffle Men Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
01:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Ιαπωνία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Κροατία – Μαυροβούνιο» – (Απευθείας μετάδοση)
02:25 – 04:33 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING

02:25 (ΕΡΤ-2):- ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – Γ΄γύρος – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Γαλλία – Κίνα» – (Απευθείας μετάδοση)
04:35 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ): «Βραζιλία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016  – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016  – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΤΡΙΤΗ, 9/8/2016

06:30 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – 10μ. Air Riffle Men Τελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:00 (ΕΡΤ-2):  ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Σερβία – Αυστραλία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:45 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Κροατία – Μαυροβούνιο» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:50 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη
10:45 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «ΗΠΑ – Βενεζουέλα» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:30 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:25 – 19.03 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
14:25 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικοί

15:30 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ρωσία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
15:55 (ΕΡΤ-2): ΤΖΟΥΝΤΟ – Προκριματικοί 63Kgr (Γ) & 81Kgr (A) –  (Απευθείας μετάδοση)

17:30 (ΕΡΤ-3): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – «Γερμανία – Πολωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά  – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY

19:00 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ
19:55 (ΕΡΤ-2): ΙΠΠΑΣΙΑ – Υπερπήδηση εμποδίων (Ατομικό) – Τελικός, απονομές (Απευθείας μετάδοση)
20:55 (ΕΡΤ-1): ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
21:25 (ΕΡΤ-1): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ- Αεροβόλο Πιστόλι 25μ (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
21:25 (ΕΡΤ-2)-: ΤΖΟΥΝΤΟ – Τελικοίο 63 Kgr (Γ) & 81 Kgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Ομαδικό (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

22:30 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

22:45 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Ισπανία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-1): ΤΕΝΙΣ – Highlights (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
00:15 (ΕΡΤ-2): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016  – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:35 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY

00:35 – 05:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΙΣ
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Λιθουανία-Νιγηρία» – (Απευθείας μετάδοση)

01:05 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ιταλία – ΗΠΑ» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-1): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 10μ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

03:05 (ΕΡΤ-3):- ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί  – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Αργεντινή – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
05:00 – 06:00 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – Προημιτελικός (Α)
06:10 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016  – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΤΕΤΑΡΤΗ, 10/8/2016

06:00 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά (Α) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:20 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Αεροβόλο πιστόλι 25μ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Αργεντινή – Κροατία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:20 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 10μ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:30 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
12:25 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:25 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
14:25 – 16:53 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
14:25 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Ξίφος Ασκήσεως (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Αυστραλία – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
16:10 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
16:10 (ΕΡΤ-2): ΤΖΟΥΝΤΟ – Προκριματικά 67 Kgr (Γ) & 90 Κgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)

16:20 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ελλάδα – Ουγγαρία» – (Απευθείας μετάδοση)

17:40 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
18:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α): «Αργεντινή – Ονδούρα» ή «Αλγερία – Πορτογαλία» – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Σερβία – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)
20:55 (ΕΡΤ-2): ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – Προκριματικά
21:00 (ΕΡΤ-1): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Double Trap (A) (Απευθείας μετάδοση)
21:25 (ΕΡΤ-2): ΤΖΟΥΝΤΟ – Προκριματικά 67 Kgr (Γ) & 90 Κgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)
21:55 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Σύνθετο Ατομικό (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-3): ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ – 69 kg (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

23:35 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Μαυροβούνιο – Ιταλία» – (Απευθείας μετάδοση)

00:13 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:45 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Αυστραλία – ΗΠΑ» (Απευθείας μετάδοση)
01:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Βραζιλία – Σερβία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Ισπανία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-1): BEACH VOLLEY – Προκριματικά  – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): «Βενεζουέλα – Κίνα» – (Απευθείας μετάδοση)

05:00 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) – «Βραζιλία – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
06:20 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:10 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΠΕΜΠΤΗ, 11/8/2016

06:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α): «Αργεντινή – Ονδούρα» ή «Αλγερία – Πορτογαλία» (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:10 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α)  – «Δανία – Βραζιλία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:00 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:00 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 3μ. Συγχρονισμένες (Α) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:30 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

15:30 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ιράν – Κούβα» – (Απευθείας μετάδοση)

17:30 (ΕΡΤ-3): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – «Πολωνία – Αίγυπτος» – (Απευθείας μετάδοση)
17:50 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΝΙΣ – Προημιτελικά (Α) & Τελικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
15:55 – 22.00 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – «Λευκορωσία – Τουρκία» – (Απευθείας μετάδοση)
20:05 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – RSX (Ζ) – (Απευθείας μετάδοση)

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Βραζιλία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
21:10 (ΕΡΤ-1): ΠΟΛΟ (Γ) – «Ρωσία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
21:55 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-3): ΤΖΟΥΝΤΟ – Τελικοί 68 kg (Γ) & 100 kg (Α) – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – Τελικοί
22:05 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Σύνθετο Ατομικό (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
00:10 (ΕΡΤ-1): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ (Α) – Ημιτελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
00:15 (ΕΡΤ-1): ΙΣΤΙΟΠΟΛΟΪΑ – HL – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – «Γαλλία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:20 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α): «Δανία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Νιγηρία-Ισπανία»  – (Απευθείας μετάδοση)

02:15 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

02:25 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
02:30 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α): «Ιταλία – Μεξικό» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-1): ΠΟΛΟ (Γ) «Κίνα – ΗΠΑ» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Λιθουανία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
04:35 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α): «Βραζιλία – ΗΠΑ» – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016  – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 12/8/2016

06:30 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY –  (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:40 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): «Λιθουανία – Αργεντινή» –  (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:30 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
12:30 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
14:30 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ουγγαρία – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
15:30 (ΕΡΤ-1): ΣΤΙΒΟΣ – Πρωϊνά Αγωνίσματα (Απευθείας μετάδοση)

16:20 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Κροατία – Ιταλία» – (Απευθείας μετάδοση)

17:40 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «ΗΠΑ – Μαυροβούνιο» – (Απευθείας μετάδοση)
17:50 – 21.23 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
17:50 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΙΣ – Ημιτελικοί (A) – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικοί – (Απευθείας μετάδοση)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Γ) – Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
20:25 (ΕΡΤ-1): ΣΤΙΒΟΣ – 20 km βάδην Ανδρών (Απευθείας μετάδοση)

21:00 (ΕΡΤ-3): ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
21.23 (ΕΡΤ-2): ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-1): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
22:10 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Γ): «Ρουμανία – Ισπανία» – (Απευθείας μετάδοση)

23:00 (ΕΡΤ-3): ΠΥΓΜΑΧΙΑ – Προκριματικοί – (Απευθείας μετάδοση)
23:50 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): «ΗΠΑ – Σερβία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:10 (ΕΡΤ-1): BEACH VOLLEY (Μ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

01:30 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ελλάδα – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:10 (ΕΡΤ-1): ΣΤΙΒΟΣ – (Απευθείας μετάδοση)

02:50 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ισπανία – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – 50μ. Καραμπίνα Πρηνιδόν – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Γαλλία – Βενεζουέλα» – (Απευθείας μετάδοση)
05:30 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – (Απευθείας μετάδοση)
05:30 (ΕΡΤ-1): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Σκιτ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016  – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΣΑΒΒΑΤΟ, 13/8/2016

07:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
08:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Σκιτ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:40 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:10 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:30-17.43 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
14:50 – 17:43: LIVE ZAPPING
15:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Γ) – «Κίνα – Ισπανία» – (Απευθείας μετάδοση)

16:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
16:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Γ) – «Ρωσία – Ιταλία» – (Απευθείας μετάδοση)

17:43 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – (Απευθείας μετάδοση)
17:50 – 02:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΙΣ – (Παράλληλες μεταδόσεις)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – 1ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
19:50 – 20:55 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – (Απευθείας μετάδοση)
19:55 – 22:18 (ΕΡΤ-2): ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ

21:00 (ΕΡΤ-3): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Σκιτ (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

22:05 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Πολωνία – Ρωσία» – (Απευθείας μετάδοση)
23:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ: TΕΛΙΚΟΙ – Προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-2): Διάφορα Αγωνίσματα – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:05 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «ΗΠΑ – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)

01:00 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Ισπανία – Λιθουανία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – 2ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

02:45 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Καναδάς – Μεξικό» – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Ημιτελικοί – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Κροατία – Νιγηρία» – (Απευθείας μετάδοση)
05:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α): ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 3 – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016  – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΚΥΡΙΑΚΗ, 14/8/2016

07:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – Προημιτελικός 4 – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:30 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
10:10 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Τελικοί, Ημιτελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:40 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – 3ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

 

Οι 75 Έλληνες αθλητές που έχουν «κλείσει» εισιτήριο για το Ρίο …